Prekių katalogas

Plaukų slinkimas - dažniausios priežastys

Plaukų slinkimas - dažniausios priežastys

Kiekvienas norime turėti gražius ir sveikus plaukus. Žmogus kasdien netenka apie 100 plaukelių ir tai yra laikoma visiška norma, mes to nepastebime, nes jie yra pakeičiami naujai augančiais plaukeliais.  

Tačiau jei plaukelių kasdien prarandama daugiau arba yra sutrikęs jų ataugimas, tai gali tapti rimtu sutrikimu, medicinoje vadinamu alopecija (plikimas). Įdėmiai apžiūrėkite iškritusi plauką, jei ant jo galo stebimas plauko folikulas, tai reikėtų susirūpinti. Apžvelkime pagrindines priežastis kodėl gi slenka plaukai.


 Sutrikęs imunitetas.

Viena iš priežasčių gali būti imuniteto nepakankamumas, kai organizmas yra nusilpęs arba jam tenka padidintas krūvis. Moterims tai dažniausiai stebime po gimdymo, žindymo metu, laikantis dietos. Taip pat įvairios kvėpavimo takų ir infekcinės ligos gali tapti plaukų slinkimo priežastimi. Dietų metu stebimas baltymų trūkumas, reikėtų nepamiršti, kad 80 mūsų plauko yra sudaryta iš keratino, kuris savo ruožtu ir yra baltymas. Baltymų trūkumui taip pat įtakos turi nesaikingas alkoholio vartojimas. Stresinės būklės skatina padidėjusį adrenalino kiekį, ko pasėkoje spazmuojama kraujotaka, plauko folikulas negauna reikalingo medžiagų kiekio. Imunitetas gali būti nusilpęs sergant įvairiomis lėtinėmis ligomis, po operacijų.


Trūksta geležies.

Geležies trūkumas taip pat gali atlikti svarbų vaidmenį moterims, kurios praranda daug kraujo menstruacijų metu. Stebimi kiti požymiai - mieguistumas, bendras silpnumas, anemija. Reikėtų stebėti savo mitybą (žuvis, raudonas mėsa, granatų sultys), papildomai vartoti geležies preparatus.


Skydliaukės ligos.

Skydliaukės hormonai aktyvuoja daugumą organizmo ląstelių. Esant jų trūkumui, sutrikdoma plaukų augimo stimuliacija, o kai šių hormonų per daug, tai galime stebėti tankius ir storus plaukus, tačiau tai trumpalaikis reiškinys, nes galu gale plauko folikulas bus išsekęs. Svarbu palaikyti šiuos hormonus normos ribose.


Vaistai.

Dauguma vaistų gali lemti padidėjusį plaukų slinkimą. Dažniausiai - tai chemoterapiniai preparatai, kuriais gydomi onkologiniai susirgimai. Kiti vaistai, tokie kaip kontraceptikai, priešuždegiminiai vaistai, širdies preparatai, priešalerginiai, antibiotikai, taip pat gali turėti įtakos, ypač jei yra vartojami jau ilgą laiką.


Genetika.

Beveik trečdaliui vyrų iki 45 metų amžiaus gresia nuplikimas. Anksčiau manyta, kad “plikimo” genas yra perduodamas per moteriškąją liniją ir susijęs su X chromosoma, tačiau šiais laikais nustatyta daug įvairių genų, kurie gali būti perduodami ir iš tėvo savo vaikams. Svarbu suprasti, kad pakitęs genas pats negali sukelti nuplikimo ir pasireiškia tik sąlygojamas įvairių veiksnių. Šie veiksniai, tai dažniausiai įvairūs vaistai, hormoniniai pokyčiai organizme, neigiamas aplinkos poveikis.


Gretutinės ligos.

Čia plaukų slinkimas dažniausiai yra vienas iš ligos simptomų ir tęsiasi kol liga nėra gerai kontroliuojama, pvz. cukrinis diabetas, vilkligė.

Pagalba.

Pastebėjus padidėjusi plaukų slinkimą reikėtų sunerimti, skirti laiko tam, kad išsiaiškinti priežastį. Reikėtų stiprinti organizmą, vartoti maisto papildus, skirtus sustiprini imunitetą, jokiais būdais nealinti organizmo įvairiomis dietomis, geriau pradėti sportuoti, daugiau laiko praleisti gryname ore. Maisto papildai padės papildyti organizmą trūkstamais ir svarbiais mikroelementais, mineralais, gerai, jei jų sudėtis yra skirta sustiprini plaukus, paskatinti jų augimą. Kitų priežasčių pašalinimas laiku taip pat leis išsaugoti likusius plaukus ir džiaugtis jų grožiu dar ne vienerius metus.
  

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Bendraukime Facebook

Powered by ProofFactor - Social Proof Notifications