Prekių katalogas

Gauromečio arbata

  • Siauralapis gaurometis (lot. Epilobium angustifolium), priklauso nakvišinių šeimai, ožkarožių genčiai. Turi daug paplitusių pavadinimų, kaip siauralapis gaurometis, smulkiažiedė ožkarožė arba iš Rusų kalbos kilusiu pavadinimu Ivan čai (Иван-чай, Ivan čaj, Ivan chai). Gauromečio arbata arba Ivan čai buvo plačiai naudojama Rusijoje XVIII amžiuje, dar prieš atsirandant juodajai ir žaliajai arbatoms. Ilgą laiką ši arbata, kuri net pavadinta caro Ivano vardo garbei, buvo viena iš pagrindinių eksporto prekių carinėje Rusijoje. Nors XX amžiaus pradžioje ši arbata buvo šiek tiek pamiršta tiek Rusijoje, tiek visame pasaulyje, dabar Ivan čai išgyvena tikrą renesansą. Ivan čai arbata buvo ir dabar vėl stipriai populiarėja ne tik dėl malonaus skonio, bet ir puikių savybių, kurios yra naudingos organizmui. Gauromečio arbatoje gausu flavonoidų, alkaloidų, mineralinių medžiagų, geležies, pektinų, karotino, vitaminų A ir C ir daug kitų elementų, bei vitaminų. Gauromečio arbatos skirstomos į fermentuotą arba nefermentuotą. Fermentuota gauromečio arbata kaina šiek tiek lenkia nefermentuotą arbatą.  

    Skaityti daugiau
  • Gauromečio arbata

    Gauromečio arbatą galima naudoti kaip įprastą, kasdieninę arbatą, tačiau Gaurometis arba ožkarožė taip pat turi labai daug vaistinių ir gydančių savybių. Liaudies medicinoje gauromečio arbata naudojama labai plačiam spektrui ligų gydyti, bei taikoma profilaktikai.
    • Arbata turi dvigubą poveikį nervų, t.y. balansuoja nervų sistemą . Neturint energijos, ar norint įgauti žvalumo pojūtį Gauromečio arbata tonizuoja, gerina nuotaiką, praskraidina protą. Kitaip nei žaliojoje arbatoje, gaurometyje nėra kofeino, ją gali vartoti žmonės turintys padidintą kraujospūdį. Teigiamai veikia širdies darbą. Esant sudirgimui, susierzinimui, norint nusiraminti arbata lengvai ramina. Ją galima vartoti prieš miegą, gaurometis arba kitaip ožkarožė padeda lengviau užmigti, taip pat turi antidepresinį poveikį, neutralizuoja agresyvią nuotaiką. Arbata padeda esant galvos skausmui, gerina medžiagų apykaitą.
    • Arbata tinka esant prostatai ir šlapimtakių ligoms. Pasižymi priešuždegiminiu ir priešvėžiniu poveikiu. Yra atlikta daug tyrimų pabrėžiančiu gauromečio arbatos naudą prieš piktybinių ląstelių dauginimąsi organizme ir pagalbą išvengiant auglių. Tai yra puiki priešvėžinė priemonė, ypač tinkama prostatos ligoms gydyti. Arbata taip pat naudinga vyrams gerinti potenciją ir visą organizmo būklę.
    • Arbata naudojama esant skrandžio ir žarnyno ligoms, jų žaizdų gydimui, padeda apsinuodijus, mažina intoksikaciją. Dažnai naudojama kaip pagalbinė priemonė gydant gastritą, kolitą ar skrandžio opą.
    • Peršalus gauromečio arbata puikiai tinka naudojimui, stiprina imunitetą, ją galima gerti norint suminkštinti kosulį, skatinti prakaitavimą, galima skalauti gerklę esant anginai.
    • Gauromečio arbatą galima naudoti išoriškai. Galima gaminti nuovirus ir juos naudoti žvynelinei, atopiniam dermatitui ar egzemai gydyti, bei sudirgusios odos simptomams malšinti. Pasitaisius nuovirą ar kompresą galima naudoti esant opoms, praguloms, ilgai negyjančioms žaizdoms, apsaugo žaizdas nuo infekcijos patekimo.
    Prieš vartojant gauromečio arbatą gydymosi tikslais, būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

    Kaip paruošti gauromečio arbatą

    Siauralapio gauromečio arbatos naudojimas gali būti neribojamas. Ją galima vartoti tiek kaip paprastą arbatą, tiek profilaktikos ar gydymo tikslais. Šią arbatą reikėtų plikyti ne karštesniu nei 60 laipsnių temperatūros vandeniu, jokiu būdu ne verdančiu, kad arbata neprarastu savo sveikatinančių medžiagų. Tuos pačius lapelius galima plikyti net 3-4 kartus, ir nors arbatos spalva nebebus tokia intensyvi, tačiau savo naudingųjų savybių nepraras. Arbatą taip pat galimą naudoti kaip arbatos mišinių pagrindą.
    Paruošimas: 1 arbatinį šaukštelį gauromečio arbatos lapelių užpilti stikline (200 ml.) karšto vandens ir uždengus palaikyti 10 – 20 min. Nukošti. Profilaktikos ar gydymo tikslais gerti po 1 stiklinę 3 kartus dienoje, arba gerti kaip įprastą arbatą pagal poreikį. Vaikams galima ruošti arbatą šiek tiek silpnesnę, arba atskiesti vandeniu.

    Gauromečio fermentavimas

    Gauromečio arbatos skonis labai primena žaliąją arbatą, turi kiek karstelėjusį poskonį, šiek tiek kvepia rožemis. Kvapo ir skonio intensyvumas priklauso nuo paruošimo būdo, ar arbata fermentuota ar paprastai džiovinta. Nefermentuota arbata dažniausiai būna švelnesnio skonio bei kvapo. Fermentuota gauromečio arbata turi aštrų, ryškų ir stiprų skonį, bei kvapą.
    Fermentuotai arbatai naudojami tik gauromečio lapeliai, o ne žiedai. Geriausi būna nuskinti prieš augalui pražįstant. Fermentacijos procesas yra ganėtinai ilgas ir sudėtingas. Lapeliai atrenkami, sumaigomi ir sutrinami, kad išsiskirtu sultys. Paruošta masė sukrečiama į indus, stiklainius ar maišelius, paliekama ant saulės. Po kurio laiko, pakitus vaistažolių kvapui, gautą masę reikia gerai išdžiovinti. Fermentuota gauromečio arbata kaina šiek tiek viršija nefermentuotos arbatos kainą.
    Nefermentuotą arbatą galima pasiruošti itin greitai ir paprastai. Arbatai ruošti tinkami ne tik gauromečio lapeliai, bet ir žiedai, juos tinka skinti bet kuriuo metu iki žiedams virstant pūkais. Nusiskynus augalo žiedus ir lapelius belieka tik sudžiovinti juos ir galite mėgautis švelnaus ir malonaus skonio arbata.


    Siūlome Jums didelį pasirinkimą gauromečio arbatų, tiek fermentuotų, tiek nefermentuotų. Galite pasirinkti ir gauromečio arbatą su priedais, tokiais kaip raudonėlis, erškėtuoge, imbieru ar juodaisiais serbentais kurie papildo arbatos skonį ir suteikia įvairovės, kad niekada nenusibostų gerti šią puikią arbatą. Mėgaukitės skaniais momentais, būkite sveiki, energingi ir geros nuotaikos, o kad Jums nereikėtu sukti galvos gauromečio arbatą kur pirkti, siūlome gauromečio arbatą pirkti pas mus palankiausia kaina. „Fermentuota gauromečio arbata“ kaina svyruoja tarp 4-6 eur.

      

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Bendraukime Facebook

Powered by ProofFactor - Social Proof Notifications