Prekių katalogas

Kas yra kordicepsas?

Kas yra kordicepsas?

Tradicinėje kinų medicinoje kininis kordicepsas (lot. Cordyceps sinesis) buvo vadinamas „augalų imperatoriumi“, „ilgaamžiškumo grybu“. Tai – vienas labiausiai vertinamų natūralių vaistinių preparatų kinų, tibetiečių, nepaliečių medicinoje ir naudojamas daugiau kaip 1,5 tūkstančio metų.

Taip pat ir Vakarų pasaulyje moksliškai įrodyta, kad kordicepsas – itin naudingas žmogaus organizmui (tyrinėtas mokslininkų Amerikoje, Lietuvoje ir kitose valstybėse).

Kas yra kordicepsas?

Kordicepsas yra parazitinis grybas, priklausantis aukšliagrybūnų klasei, augantis Himalajų kalnuose. Pasaulyje randama apie 400 kordicepso rūšių (daugiausiai – Kinijoje), tačiau tik kelios šio grybo rūšys pasižymi sveikatinančiomis savybėmis, o vertingiausia rūšis yra būtent kininis kordicepsas.

Kininio kordicepso gydomosios savybės buvo pastebėtos Himalajų piemenų. Netrukus šį grybą ėmė vartoti imperatoriai kaip stebuklingų galių sveikatai turintį preparatą.

XVIII amžiuje kordicepsas atkeliavo ir į vakarus. Nors iš pradžių jis buvo vartojamas kaip liaudies medicinos priemonė, vėliau mokslininkai susidomėjo šiuo augalu – dabar gausu įrodymų apie jo teigiamą poveikį sveikatai.

Apie kordicepso naudą

Kordicepsas nauda išsiskiria iš daugelio parazitinių grybų, naudojamų liaudies medicinoje. Tradiciškai jis buvo vertinamas dėl teigiamo poveikio širdžiai, plaučiams, imuninei sistemai; tonizuojamojo poveikio. Jis naudotas ir kaip afrodiziakas.

Kordicepsas imunitetui suteikia itin galingą poveikį dėl jame esančio polisacharidų komplekso. Žinoma, jog kordicepsas nuo vezio taip pat yra efektyvus dėl jame esančių antioksidantų, fermentų, aminorūgščių ir kitų naudingų medžiagų.

Be to, kordicepsas pasižymi priešalerginiu, antivirusiniu poveikiu, veikia kaip natūralus antibiotikas. Jis itin naudingas patiriantiems kraujagyslių sutrikimų, kepenų veiklos sutrikimų. Kordicepsas normalizuoja inkstų funkcijas, reguliuoja medžiagų apykaitą.

Daugelis mokslininkų pripažįsta, jog kordicepsas yra universalus preparatas, turintis teigiamą poveikį praktiškai visų ligų prevencijai ir gydymui.

Kordicepso vartojimas

Kordicepsas yra parduodamas įvairiais pavidalais: tabletėmis, milteliais, taip pat naudojamas ir kordicepsas skystas.

Kordicepso papildai yra dažniausia preparato vartojimo forma – priklausomai nuo papilduose esančios veikliosios medžiagos kiekio, per dieną rekomenduojama vartoti po vieną ar dvi kordicepso tablete.

Įprastai kordicepsas yra skirtas suaugusiems, nes kordicepsas vaikams gali sukelti šalutinių poveikių. Dėl kordicepso vartojimo vaikams pasikonsultuokite su gydytojais.

    

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Bendraukime Facebook

Powered by ProofFactor - Social Proof Notifications