Prekių katalogas

Geriamoji soda – visoms gyvenimo sritims

Geriamoji soda – visoms gyvenimo sritims

Geriamoji soda yra natūrali gamtos dovana, kurios naudingosios savybės naudojamos tiek medicinoje, tiek buityje.  

Soda buvo žinoma dar 2000 metų iki mūsų eros ir buvo gaunama mineralų pavidalu iš ežerų vandens, o vėliau jau buvo gaminama sintetiniu būdų, kas žymiai padidino sodos prieinamumą ir sumažino kainą. Chemine sudėtimi tai natrio hidrokarbonatas, neorganinis junginys. Manoma, kad soda ganėtinai plačiai gali veiktimūsų organizme: 

- skystina kraują ir slopina trombų susidarymą;
- slopina bakterijų ir mikroorganizmų dauginimąsi dėl savo antiseptinių savybių;
- valo organizmą nuo toksinų;
- stabilizuoja rūgščių - šarmų balansą, slopiną parūgštėjimą;
- valo organizmą nuo sunkiųjų metalų, radioizotopų;
- valo kraujagysles nuo cholesterolio sankaupų;
- tirpdo įvairios kilmės akmenis tiek inkstuose, tiek tulžies takuose;
- gali veikti kaip vidurius laisvinanti medžiaga;
- slopina organizmo senėjimo procesus;
- skatina imuninius organizmo procesus;
- neutralizuoja parazitus, grybelines infekcijas;
- retina migrenos atakas;
- slopina radikulito, reumato, osteochondrito, artrito ir artrozės simptomus;
- slopina navikinių ląstelių susidarymą
- mažina kraujospūdį.
 

Medicinoje soda yra plačiai naudojama tokiose srityse kaip dermatologija, gastroenterologija, kardiologija, pulmonologija, stomatologija. Dažniausiai geriama arba skiriama į veną tam, kad atstatyti skysčių ir rūgščių – šarmų balansą, taip pat naudojama ir išoriškai kompresams, vonelėms. Stomatologijoje sodos tirpalas skiriamas kai reikia sumažinti dantų skausmą, vietinį uždegimą, sustiprinti dantenas, atsikratyti nemalonaus kvapo, kartais ir dantų balinimui. Esant padidėjusiam skrandžio rūgštingumui trumpalaikei pagalbai sodos tirpalas gali būti naudingas, tačiau užsitęsus rekomenduojama kreiptis į gydytojus, nes dažnai vartojant sodos tirpalą susidaro dujos, kurios savo ruožtu sukelia diskomfortą pilve ir per receptorių dirginimą skatina skrandžio rūgšties išsiskyrimą. Dermatologijoje soda efektyviai padeda kovoti su grybelinėmis nagų infekcijomis, o taip pat ir nuospaudomis, odos suragėjimais. Sodos tirpalu galima drėkinti uodų ar kitų vabzdžių įkandimų vietas. Taip pat padeda kovoti su stipriu prakaitavimu, tada sodos tirpalu tepamos pažastys. Sergant kvėpavimo takų ligomis sodos tirpalas naudojamas gerklės ir burnos skalavimui (ypač naudingas sergant pūlinga angina), o inhaliacijos padeda suskystinti skreplius ir pagerinti atsikosėjimą.

Kulinarijoje soda naudojama tešlos kildinimui, vaisių ir daržovių plovimui, mėsos suminkštinimui. Buityje soda naudojama labai plačiai, tiek įvairių paviršių plovimui, tiek kvapų šalinimui, tiek skalbimui.

Sodos tirpalo paruošimui reikėtų 1 arbatinio valgomosios sodos šaukštelio ir 500 – 750 ml vandens, viską gerai sumaišyti. Rekomenduojama gerti ryte, pusvalandį prieš maistą. Taip vartoti ne ilgiau 1 savaitės, daryti pertrauką. Svarbu stebėti individualią reakciją ir koks sodos tirpalo kiekis jums yra priimtinas.
  

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Bendraukime Facebook

Powered by ProofFactor - Social Proof Notifications