Prekių katalogas

Arbatmedžio aliejus - visiems gyvenimo atvejams. Nauda ir receptai.

Arbatmedžio aliejus - visiems gyvenimo atvejams. Nauda ir receptai.

Arbatmedžio eterinis aliejus yra vienas iš populiariausių eterinių aliejų, kuris turėtu apsigyventi kiekvienuose namuose. Aliejus turi begalę naudingų savybių ir yra plačiai naudojamas kasdienai ir terapijai, grožiui puoselėti ir sveikatai gerinti.  

Arbatmedžio aliejus išgaunamas iš pražangialapių mirtenių (Melaleuca alternifolia) kilusių Australijoje (tačiau šių medžių gausu ir Malaizijoje. O kadangi augalas nesunkiai prisitaikantis prie aplinkos, pradėtas auginti ir kitose šalyse). Pražangialapės mirtenės auga ežerų pakrantėse, ypač Kvinslendo provincijoje, Australijoje. Nors medis vadinasi „arbatmedis“ (ang. Tea tree), tačiau nieko bendro su arbatžolėmis neturi. Šią pravardę gavo, nes medžio lapuose gausu taninų. Lapai sukritę į ežerą, jo vandenį nudažo ruda spalva, primenančią arbatos spalvą. Šis medis yra vienas iš vertingiausių medžių skirtų aromaterapijai. Iš jo medžio lapų distiliuojamas eterinis aliejus, kuriame gausu terpenų, monoterpenų, terpenolio ir įvairių alkoholių.

Arbatmedžio eterinio aliejaus naudojimas:

Arbatmedžio eterinis aliejus yra vienas iš populiariausių eterinių aliejų, kuris turėtu apsigyventi kiekvienuose namuose. Aliejus turi begalę naudingų savybių ir yra plačiai naudojamas kasdienai ir terapijai, grožiui puoselėti ir sveikatai gerinti. Arbatmedžio eterinio aliejaus nauda plačiai tiriama mokslininkų. Terapijos tikslams šį aliejų atranda net tradicinė medicina. Šis eterinis aliejus turi bene daugiausiai panaudojimo galimybių, dėl savo veikliųjų medžiagų. Šį nepaprastą eterinį aliejų galima garinti eterinių aliejų garintuve – namų aromatizavimui, paviršių namuose valymui, vonioms ir vonelėms, masažams, įtrinimams, kompresams ar net naudojimui pirtyse.
Tinka visai šeimai (kūdikiams nuo 6 mėnesių). Neštumo metu naudoti atsargiai ir tik esant reikalui, žindymo metu galima naudoti saugiai. Dažniausiai arbatmedžio eterinis aliejus naudojamas skiestas su kitais aliejais, bet retais atvejais, lokaliai galima naudoti gryną. Tačiau nors jis yra laikomas vienu saugiausiu aliejumi naudoti gryną ant odos, rekomenduojame iš pradžių atlikti tinkamumo testą. Nedidelį kiekį aliejaus patepkite nedideliame odos plote, jei jaučiate odos sudirgimą ar dilgčiojimą, nuplaukite aliejų dideliu kiekiu vandens ir daugiau gryno aliejaus nenaudokite, naudokite tik skiestą.

Arbatmedžio aliejaus panaudojimas buityje:

• Pasigaminkite antibakterinį valiklį namams. Į 200ml vandens įpilto į purškiklį įlašinkite 1-2 lašus eterinio arbatmedžio aliejaus. Valykite namų paviršius, dėl dezinfekcinių ir antibakterinių savybių ypač tinka tualeto ir vonios kambario priežiūrai.
• Arbatmedžio aliejaus kvapo nemėgsta uodai. Tai puiki priemonė juos atbaidyti. O uodams įkandus, patepkite įkandimo vietą aliejumi, greitai sumažins patinimą, niežulį ir paskatins gijimą.
• Šio aliejaus nemėgsta ne tik uodai, bet ir skruzdės. Užlašinę ten, kur randate skruzdžių, galite atsikratyti šių kenkėjų.
• Arbatmedžių aliejus gali pasitarnauti dantų šepetelio dezinfekcijai. Tiesiog kas savaitę užlašinkite po lašelį ant dantų šepetelio ir gerai išskalaukite.
• Еterinis аrbatmedžio aliejus turi antiseptinių, dezinfekuojančių ir bakterijas naikinančių savybių. Puikiai tinka namų paviršių valymui, suteikiant didesnį švaros pojūtį. Į kibirą vandens įlašinus 6-10 lašų, galima valyti grindis ar baldų paviršius.
• Norint pagerinti skalbinių ar skalbyklės kvapą, reiktu įlašinti kelis aliejaus lašelius į skalbyklę kartu su skalbikliu.
• Antibakterinį muilą galite pasigaminti šio eterinio aliejaus pagalba. Tiesiog į bekvapį skystą muilą (100ml talpos) įlašinkite 10 lašų aliejaus. Smarkiai sukratykite, kad gerai išsimaišytų.


Arbatmedžio eterinio aliejaus panaudojimas grožiui puoselėti ir higienai:


Arbatmedžių eterinis aliejus tinka visų tipų odai, o ypač riebiai ir kamuojamai spuogų. Tai natūrali ir puiki priemonė jaunatviškai odai priežiūrėti. Sausos odos savininkams rekomenduojama šį eterinį aliejų naudoti atsargiai, nes gali dar labiau išsausinti ir išdžviovinti odą.

• Gryną arbatmedžio eterinį aliejų galima lokaliai tepti ant veido ir kūno odos, kai jaučiama, kad kyla spuogas. Aliejus mažina odos patinimą ir sudirgimą. Gali užkirsti kelią spuogo atsiradimui. Spuogų prevencijai taip pat galima kelis lašus įlašinti į veido prausiklį ar dušo gelį. Tačiau rekomenduojame aliejus lašinti į nedidelį produkto kiekį, kadangi laikui bėgant eterinis aliejus gali pakeisti kosmetinio gaminio konsistenciją. Arbatmedžio aliejus padeda išvalyti ir dezinfekuoti odą, pašalina riebalų perteklių ir nešvarumus iš užsikimšusių porų. Galima pasigaminti mišinį spuoguotai odai prižiūrėti. Sumaišius 50ml hamamelio vandens su 5 lašai arbatmedžio aliejumi gausite puikią priemonę kasdieninei spuogų kamuojamai odos priežiūrai. Du kartus dienoje sudrėkinimus vatos tamponėlį tepkite veido odą. Galima šį mišinį naudoti ir pigmentinių dėmių mažinimui.
• Sudirgusiai veido odai nuraminti ir neutralizuoti dirgiklius galima pasiruošus mišinį iš 50 nerafinuoto migdolų aliejaus ir 10 lašų arbatmedžio aliejaus. Norint, kad aliejai geriau pasiektų gilesnius odos sluoksnius, rekomenduojama prieš tai veidą tonizuoti toniku arba hidrolatu, kuris tinka Jūsų odos tipui.
• Šio eterinio aliejaus taip pat galima įlašinti į nedidelį (ar vienam galvos išsiplovimui skirtą ) šampūno kiekį. Puikiai padeda esant pleiskanoms, stiprina plaukus ir suteikia jiems žvilgesio.
• Arbatmedžio eterį aliejų galima naudoti ir aromatingoms vonioms, puikiai tinka norint atgaivinti odą ir stabdyti senėjimo procesus. Jeigu oda sausa, pasiruoškite mišinį iš stiklinės grietinėlės ir 7-8 lašų šio aliejaus. Jeigu oda riebi, grietinėlę pakeiskite pienu. Į mišinį pridėkite 1 valgomąjį šaukštą medaus ir gerai išmaišius supilkyte į paruoštą vonią.
• Šį eterinį aliejų galima naudoti burnos higienai. Aliejus padeda pašalinti dantų ir liežuvio apnašas. Į stiklinę šilto vandens įlašinus 2-3 lašus aliejaus, skalaukite burną pagal poreikį. Dantų apnašas galima nuvalyti užlašinus lašelį ant vatos gabaliuko ir patrinus dantis.

 

Arbatmedžio eterinio aliejaus panaudojimas sveikatingumo tikslais:


• Arbatmedžio eterinį aliejų galima garinti eterinių aliejų garintuve (difiuzoriuje), lašinti į drėkintuvą ar aromatinę lempą. Taip pat galima, užlašinus ant vatos padėti ant šilto radiatoriaus. Šis aliejus valo, grynina namų orą, aromatizuoja. Puikiai tinka kamuojant peršalimui, nes sunaikina ore pasklidusius virusus ir bakterijas. Į pasirinktą garintuvą įlašinti 6-8 lašus dienos metu, 3-4 nakties metui.
• Naudojamas arbatmedžio aliejus nagams apsaugoti nuo grybelio, turi stiprių priešgrybelinių savybių, todėl galima jį naudoti grybelio profilaktikai. Galima tepti pėdas, tarpupirščius po apsilankymo paplūdimyje, pirtyje ar baseine. Jau atsiradus grybelio pažymiams, įtrinkite nagą aliejumi du kartus per dieną. Tik atsikėlus, ir prieš einant miegoti.
• Šiuo eterininiu aliejumi galima skalauti gerklę. Į arbatinį šaukštelį valgomosios druskos įlašinus 3-5 lašus aliejaus ir šį druskos mišinį subėrus į stiklinę šilto vandens paruošiamas tirpalas aromaterapiniam gerklės ir burnos skalavimui. Rekomenduojama skalauti kelis kartus per dieną. Taip pat galima į pusę stiklinės vandens įlašinti 6 lašus šio aliejaus ir skalauti esant stomatitui, burnos žaizdelėms.
• Arbatmedžio eterinis aliejus pasitarnaus jei pajutote pirmuosius pūslelinės simptomus. Sumaišykite 1-2 lašus šio aliejaus su keliais lašais kito augalinio aliejaus. Gautu mišiniu tepkite pažeistą lūpų odą kelis kartus per dieną.
• Taip pat, šis eterinis aliejus gali padėti esant karpoms, tiesiog užlašinkite lašelį aliejaus ant jos ir užklijuokite pleistru. Procedūrą kartoti porą kartų dienoje, kol išnyks karpa.
• Šis eterinis aliejus gali palengvinti psioriazės simptomų malšinimui ir diskomforto mažinimui. Pasiruoškite aliejų mišinį, kuriuo tepkite psioriazės pažeistą odą du kartus per dieną. Mišiniui paruošti reikės dviejų šaukštų ištirpinto kokoso aliejaus ir 10 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus. Mišinį sumaišykite ir laikykite tamsaus stiklo indelyje. Taip pat šis mišinys tinkamas egzemos kamuojamai odai, užsikrėtus vėjauraupiais: mažina bėrimus ir pūsleles, odos išsausėjimą, niežulį. Jeigu pažeista oda užima didelį kūno plotą galima pasiruošti vonią. Į vonią pilkite kelis lašus arbatmedžio aliejaus atskiestu kitu aliejumi.
• Eterinis aliejus padeda esant stresui, nerimui, irzlumui. Užlašinus lašelį ant servetelės galima juo pakvėpuoti. Taip pat jis gali padėti dirbant protinį darbą, padeda susikaupti.
• Iš arbatmedžio aliejaus galima pasigaminti puikią priemonę nuo prakaitavimo ir nemalonaus kvapo. Mišinio paruošimui reikia sumaišyti po 2 lašus arbatmedžio, šalavijo ir rozmarino eterinius aliejus ir atskiesti vandeniu. Trinti vietas linkusias prakaituoti ar skleisti nemalonų kvapą.
• Arbatmedžio aliejus intymiai higienai naudojamas pasiruošiant švelnų prausiklį. Į vienkartinį prausiklio kiekį įlašinus lašelį aliejaus. Kadangi aliejus turi antigrybelinių savybių, gali būti naudojamas kaip pagalba esant pienligei. Šiuo atveju 1 lašelį aliejaus įlašinkite į 10 ml ar net daugiau pašildyto kokoso aliejaus. Tačiau ant gleivinės naudokite labai atsargiai.

Galime drąsiai teigti, kad kiekvieno namų vaistinėlėje turėtų būti arbatmedžių aliejaus buteliukas, kadangi jo panaudojimo galimybės beribės. Aliejus tinka visai šeimai, net mažiausiems šeimos nariams. Siūlome šį puikų aliejų įsigyti pas mus, už geriausią kainą. Arbatmedžio aliejaus kaina svyruoja nuo kelių iki keliolikos eurų priklausomai nuo kiekio, išfasavimo, gamintojo bei regiono iš kur kilęs šis medis.

 

 

  

  • Prenumeruokite naujienlaiškį

    Bendraukime Facebook

Powered by ProofFactor - Social Proof Notifications